20 Mart 2014 Perşembe

Kitap Alışverişi #3

Uzun zamandır kitap almıyordum. Aslında uzun zamandır kitap almamaya çalışıyordum demek daha doğru olur. Bence devamlı kitap okuyanların en büyük sorunu bu: Kitaba aç olmak, alışverişte kendini durduramamak.

Dediğim gibi uzun zamandır kitap almamaya çalışıyordum ama Pinuccia's Books'un düzenlemiş olduğu Okuma Şenliği | Bahar 2014'ün başladığını gördüğüm anda kitaplığıma baktım. Uymayan kategorilere bakınca bi mutlu oldum. Çünkü yeni bir alışveriş kapıdaydı. :) 

Ben hiçkimseyi görmedim ki sadece alması gerken kitapları alsın. Mutlaka eklenen birçok kitap oluyor -ki benim başıma da aynısı geldi. Almam gereken Mezarlık Kitabı ve Sırça Fanus vardı sadece ama "Ay bunu da merak ediyordum.", "Ay bunu da alayım kargo parası ödemeyeyim." diye diye üç kitap daha eklendi. Allah'tan sadece üç kitap... Biliyorum ki kendine hiç hakim olamayan, aldıkça alan okurlarımız da var. Benim kendimi tutmam öğrenci olmamdan kaynaklanıyor. Çalışmaya başladığımda da kendimi az da olsa kontrol edebileceğimi ummaktan başka çarem yok. 

Gelelim aldığım kitaplara:
Mezarlık Kitabı Yolun Sonundaki Okyanus'u okuduğumdan beridir aklımdaydı. Aslında tüm Gaiman kitapları aklımdaydı ama kategorilerden birine bunu uyduruverdim. İçinde de çeşitli illustrasyonlar bulunmakta. Sanırım şenlik kapsamında ilk bunu okuyacağım.
Sırça Fanus şenlik kapsamında aldığım ikinci kitap. Ellinci yıl özel basım. Bu kitap hakkında bir fikrim olmadığı için yorum yapamıyorum.
Yokyer sanırım en çok merak ettiğim Gaiman kitabı. Hoş bir kapağı, güzel bir konusu var. Suzanne Collins'in yazdığı Yeraltı Günlüklerine benzetiyor bazı okurlar. Yeraltı Günlükleri'nin ilk iki kitabını okumuştum. Çocuk kitaplarını çok sevmeme rağmen beni pek etkilememişti. Umarım bunda aynısı olmaz. Çünkü yüksek beklentilerim var bu kitap için. 

Bizim Büyük Çaresizliğimiz fazlaca merak ettiğim bir diğer kitap. Birkaç sene önce filmini izlemiş, çok da beğenmiştim. Bu yüzden bu kitapta da beklentilerim yüksek.Son kitap ise Canım Aliye, Ruhum Filiz. Sabahattin Ali'nin karısı Aliye'ye ve kızı Filiz'e yazdığı mektuplardan oluşuyor. Ayrıca kitapta mektupların orjinal hali de bulunuyor. 


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...