29 Nisan 2014 Salı

Kitap Alışverişi #4

Bir aydır taşınma telaşı içindeyim. Aynı zamanda bir de vizelerim vardı. Bu süre zarfında bırakın yazı yazmayı , kitap bile okuyamadım. Goodreads challenge'ıma bakmak dahi istemiyorum.

Devamlı yeni ev modundaydım. Evi toparlama, mobilya bakma aslında sanıldığından daha zormuş. Bu telaş içinde vizeler de geçti gitti. Olmuşla ölmüşe çare yok derler, n'apalım.

Ama bu telaş sona erdi demesek bile %90 azaldı. Çünkü ayın 21'inde yeni evimize taşındık. Ayın 21'inde taşındık taşınmasına ama internete bir türlü bağlanamadık. O yüzden bloga bakmam bayağı uzun sürdü. Artık zamanı geldi dedim. 

İdefix yine yaptığı kampanya ile yüzümüzü güldürdü. Bazı yayınevlerinin indirimleri kıt olsa da diğerleri çıtayı biraz yükseltti. Nisan ayı boyunca bir türlü sipariş verememiştik abimle ama listemiz hazırdı. Taşundıktan sonra internetimiz yoktu ama yine de verdik siparişimizi. 

E o zaman bunlar da yeni evin ilk kitapları olsun bakalım. 

April son zamanlarda çalışmaları hızlandırdı ve bir çok güzel kitap bastı. Bay Y'nin Sonu da bunlardan biri. Önceleri Plato Yayınları'nın basıtığı bu kitabı D&R'da gezinirken rastladım ve kapağını görür görmez aşık oldum.

Uzun Dünya Türkiye'de yayınladığından beri aklımdaydı. E İthaki'nin indirimi de %40 olunca daha fazla beklememesi gerektiğine karar verdim.


Bu indirim varken Gaiman almamak haksızlık olurdu tabi. Yıldız Tozu'nu almamla beraber sanırım Gaiman'ın en popüler romanlarını tamamlamış oldum. Geriye okuması kaldı.Sinek Isırıklarının Müellifi Barış Bıçakçı romanı. Bu kitabı almak için yeter bence.


Yeni gelen kitaplarla beraber Okuma Şenliği listem de değişir biraz. Kategorilere uyan kitaplar var çünkü.

Kitap bile okuyamadım dedim ama hiç de okumadım değil hani. İki Şehrin Hikayesi, Mezarlık Kitabı, Bizim Büyük Çaresizliğimiz (Aahh, Bizim Büyük Çaresizliğimiz!) ve Sherlock Holmes'un Maceraları okunanlar arasına girdi. Mezarlık Kitabı ve Sherlock Holmes'u Okuma Şenliği kapsamında okudum. Bunların yorumunu da kısa zamanda yazacağım. Yani umarım üşenmem de yazarım.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...