30 Nisan 2014 Çarşamba

Sherlock Holmes'un Maceraları - Sir Arthur Conan Doyle

Artık pek çok yayınevi Sherlock Holmes kitabı basıyor. Yeni kurulmuş yayınevleri basacak kitap bulamıyorlar ki "Bir SH basalım da keyfimiz yerine gelsin." diye düşünüp SH basıyorlar. Bu beni rahatsız ediyor.

Bu durum SH'un şu sıralar çok popüler olmasından kaynaklanıyor. 2009'da çekilen filmle başlayan bu popülerite dizisiyle beraber tavan yapmış durumda. Bu popülarite doğal olarak  kitap satışlarına da yansıyor. Kitap okuma oranının artması tabii ki güzel bir şey ama bir de önüne gelen SH basmasa...

Yayınevi: Everest Yayınları
Sayfa Sayısı: 315

Severek takip ettiğim Everest Yayınlarının bastığı bu kitabı gördüğümde çok mutlu oldum. Üstelik bu kitabın içinde Sidney Paget ile W. H. Hyde'ın çizimleri de bulunuyor. 

Everest Yayınları SH için fazlaca yer ayırmış. Bu kitabın devamı olan Sherlock Holmes'un Anıları ve bu iki kitabı kapsayan kocaman ciltli bir kitabı var. Ciltli kitabın devamı geliyormuş ama beni istediğim küçük kitapların devamı gelir mi bilemem.

Siz de benim gibi SH hikayelerini okumak istiyor ama hangi yayınevinden okuyacağınıza karar veremiyorsanız bu kitabı kesinlikle tavsiye ederim. Umarım tüm SH hikayelerini bu formatta uygun fiyattan çıkarmaya devam ederler.

Hee bu arada bu kitapla beraber Okuma Şenliği'nden 15 puanımı da kapmış oldum. :)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...