28 Haziran 2014 Cumartesi

Kuralsız (Uyumsuz #2) - Veronica Roth

Artemis Yayınları
504 sayfa

Sonunda finallerim bitti. Gerçi bütünlemelerim var ama onlar da nazar boncuğu olsun. Ramazan da geldi, görünürde staj falan da yok. Görünüşe göre bu yaz okunacak çok kitap var.

Tatilin ilk kitabı Kuralsız oldu. Bu seriye devam etmeyi düşünmüyordum. Daha sonra Migros'un yaptığı indirimde görünce almakla bir şey kaybetmeyeceğimi düşündüm. Serini üçüncü kitabı Yandaş da indirimdeydi ama benim gittiğim şubede kalmamıştı, mecbur başka bahara kaldı. 

Serinin ilk kitabını okumayanlar için söylüyorum devamı spoiler içerir. Aman dikkat edin

Bilindiği üzere kitabımızın sonunda Bilgelik Fedakarlara saldırmıştı. Sonra olaylar falan olmuştu. Aslına bakılırsa ilk kitabı pek hatırlamıyorum, kitabın başını okurken aklım bayağı bir karıştı. Kitabın sonunda da kahramanlarımız Dostluğa sığınmaya gidiyorlardı.

Kuralsız ilk kitaba nazaran daha çok olay içeriyor. İkinci kitapların geçiştirici özelliğini taşımıyor anlayacağınız. Dolu dolu geçen bir kitap. 

Klasik baş karakterin kız olmasından kaynaklanan tavırlar gırla. Hayır bir ben mi sevmiyorum kardeşim anlatıcının kadın olmasını? Devamlı bir trip. Katniss de öyleydi. Bayıyor bir süre sonra beni. Ah, ah! Harry Potter öyle miydi?

İlk başlarda yine "Ben niye okuyorum bu kitabı yaa?" dedim durdum. Anladım fantastik seviyorum da, young adult bana göre değil. Ama sonunda dedim "Acaba alsam mı üçüncü kitabı?" diye, çünkü çok fena bitiyor. Kitabın son sayfasına kadar olaylar devam ediyor. 

Bir de en çok ilk kitapta çok tehlikeli, çok büyük bir olaymış gibi göstermelerine sinir oldum uyumsuzluğu. Bu kitapta bir ben kalmadım uyumsuz çıkmayan. 

Ama Kuralsız'ı okumam iyi oldu. Kitap okumam hızlandı, bir şevk geldi. Su gibi de aktı.

Uyumsuz hakkındaki yazım için de buraya bakabilirsiniz.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...