26 Aralık 2014 Cuma

2014'te Okuduklarım

Acısıyla, tatlısıyla 2014'ü de geride bırakıyoruz. Sizi bilmem ama son üç sene su gibi akıp geçiyor benim için. Sanki geçen sene üniversiteye hazılanıyordum. Halbuki üçüncü sınıf oldum. Üniversite yılları çabuk geçer demişlerdi de inanmamıştım.

Okuma durumuma gelecek olursak 50 kitaplık hedefime ulaşamadım malesef. Bazı zamanlar çok çabuk kitap bitirirken, bazı zamanlar ayda bir kitaba kadar düştüm. Evet, ayda bir kitap. Ailevi meseler de eklenince bayağı bir hayal kırıklığı yaşadım bu yıl. Şu son ayda neyse ki kendimi biraz toparlarlayabildim ve seneyi 36 kitapla kapadım.

Fotoğrafta gözüken koca Yüzüklerin Efendisi ve Otoptopçunun Galaksi Rehberi'ni bitirmedim. YE'nin üç kitabından ilkini OGR'nin beş kitabından ise ikisini okudum. (Yüzüklerin Efendisi cildinin bir acayip durmasının sebebi okurken zarar görmeye başlaması ve çare olarak onu streç filme sarmış olmam.)

Okuduklarımı sırasıyla listeleyecek ve 10 üzerinden puanlayacak olursam,
Bu yıl okuduğuklarım arasında beğenmediklerim az, beğendiklerim ve vasat bulduklarım çok olmuş.  Çoğunlukla İthaki Yayınları okumuş, yavaş yavaş bilim kurguya başlamış ve bir sürü yeni yazar tanımışım. 


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...