26 Aralık 2014 Cuma

Kitap Alışverişi #5

Uzun zamandır alışveriş yazısı yazamadım çünkü uzun zamandır toplu kitap siparişi vermemiştim. Aldıklarım üç kitabı geçmiyordu. Bu yazım da aslında tek alışveriş değil. Şu anda hala süregelen idefix 12. Sanal Kitap Fuarı'ndan yapmış olduğum iki alışveriş. Birinci alışverişi yapalı biraz zaman geçti. Hatta aldığım kitaplardan biri olan Labirent: Ölümcül Kaçış'ı okumuş, yorumumu da yapmıştım. İkincisinin de kargosu elime geçince artık yazayım dedim.

Labirent serisi Tüm seri kutulu olarak aldım. Açıkçası kutusu biraz daha kaliteli olur diye düşünmüştüm. Sanki minik koliye baskı yapmışlar gibi.

The 100 Sanırım The 100'ü sadece bloglarda gördüm. Dizisini de sık sık dizi sitelerinde görüyordum. Young-Adult bilm kurgu. Konusu gayet hoş.

Marslı Marslı'yı duymayan kalmamıştır herhalde. Duymayanlar için söyleyeyim Goodreads'te 2014'ün en iyi bilim kurgu kitabı seçildi. O sıralarda İthaki basımıyla uğraşıyordu herhalde ki seçilir seçilmez reklamlarına başladılar. Sık sık da reklam yaptılar. İlk alışverişimde daha çıkmamıştı o yüzden ikincisinde alabildim anca. Aralarında en merak ettiğim kitap.

Bülbülü Öldürmek Klasik. Altın Kitap'taydı önceleri fakat Sel devraldı. Kapak şahane.

Çavdar Tarlasında Çocuklar Yeni yeni kitap okumayı sevmeye başladığımda abim vermişti okumam için. Lise 1'deydim. Okuduktan sonra anlamamıştım. Sonunu çok havada bulmuş, sıkılmıştım. Dedim belki yeniden okursam bu sefer farklı olur. İlk defa bir kitabı baştan sona tekrar okuyacağım.

Erken Kaybedenler Alper Canıgüz'ü ve Murat Menteş'i yazdıklarımı okuyanlar bilir, çok severim. E artık Emrah Serbes okumamın da zamanı gelmişti.

İletişim Resimli Edebiyat Takvimi Abim sepete atmış. Kendine alıyor sanmıştım, meğerse bana alıyormuş. Çok hoş duruyor. Her günün ön sayfasında o gün olan önemli olayları anlatırken arka sayfasında ise çizimler, hikayeler ve kitaplardan parçalar var. Tam edebiyat severlere göre, arşivlik.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...